دوره اصول اساسی گزینش و استخدام کارکنان

آیا می دانید هزینه استخدام یک فرد نامناسب، معادل ۲۰ برابر هزینه حقوق و مزایای سالیانه ی یک فرد است؟ ۹۵% موفقیت هر سازمان اقتصادی بستگی به کسانی دارد که در آن سازمان استخدام و مشغول به کار می‌شوند. همواره شرکت ها و سازمان ها درپی کسب سود و منافع خود به دنبال نیروی کارآمد انسانی بوده اند تا هم این نیرو باری عظیم را از دوش سازمان بردارد و هم سازمان را در راستای اهداف و ماموریت های خود یاری رساند. بنابراین اگر این امر محقق نشود یعنی سازمان ها و شرکت ها نتوانند از پس استخدام نیروی انسانی لایق و شایسته برآیند سازمان با چالش هایی روبرو شده و حتی ممکن است به قهقرای شکست و نا کارآمدی فرو رود و دیگر نتواند خود را از این منجلاب بیرون کشد. به همین منظور سازمان مدیریت صنعتی اصفهان درصدد دوره ی اصولی گزینش و استخدام کارکنان است تا با کمک شما عزیزان بتواند به خوبی این دوره را برگزار کرده و یکی از مسائل و چالشهای پیش روی هر سازمانی را به نحو احسن حل نماید.

هزینه های یک استخدام نامناسب چه می تواند باشد؟

 • مشکلات حقوقی (اداره کار و …)
 • از دست رفتن مشتری
 • غیبت و تأخیر کارکنان
 • تعارض بین کارکنان
 • افزایش هزینه پرسنلی
 • کاهش بهره وری
 • تأخیر در کارها
 • عملکرد ضعیف کارکنان

چرا استخدام و شایسته گزینی ارزشمند و مفید است؟

استخدام افراد نامناسب زمانبر و پر هزینه است و به محیط کارتان لطمه وارد می کند. از طرف دیگر، استخدام کارمند شایسته بهره وری تیم شما را افزایش می‌دهد و بر روی محیط کاری شما تاثیر قابل توجهی می‌گذارد. با این حال نباید فراموش کنیم که یافتن یک کارمند خوب فرآیندی چالش برانگیز است و همچنین انتخاب نیروی مناسب کاری در این زمینه بسیار ارزشمند و مفید می باشد.

دستاوردهای گذراندن دوره گزینش و استخدام چه چیزهایی هستند؟

 • کاهش هزینه های نیروی انسانی سازمان
 • وفادارسازی و ماندگاری نیروی انسانی
 • شایسته سالاری
 • کاهش تعارض و تنش در سازمان

آیا دلایلی برای استفاده از روشهای مدیریت هزینه وجود دارد؟

بسیاری از افراد و موسساتی که ارتباطی تنگاتنگ با مشتریان داشته و خواستار کسب سودی بیشتر می باشند به این نتیجه رسیده اند که کاهش هزینه های تولید و ارائه خدمات، رابطه ای مستقیم با افزایش سودآوری دارد. یکی از راه های کاهش هزینه های فوق، گذر از سیستم حسابداری سنتی و حرکت به سوی حسابداری مدرن است، آنجایی که حسابداران به عنوان متخصصین ارزش افزوده، خط دهنده اصلی سیاست های مالی بوده و از روشهایی چون حسابداری مدیریت و مدیریت نمودن هزینه ها، می توانند سهمی اساسی در افزایش سودآوری داشته باشند. از طرف دیگر امروزه مفهوم بازار محدود به یک منطقه خاص نبوده و جهانی محسوب می شود. رقابت شدید در سطح بین المللی، اغلب موسسات تولیدی و خدماتی از جمله شرکتها، بانکها و…. را وادار می سازد که محصولات و خدمات خود را با کیفیت عالی و با کمترین بهای تمام شده به بازار عرضه کنند. علاوه بر این الزاماتی جدید همانند موافقتنامه «سازمان تجارت جهانی» می تواند دلیلی محکم جهت استفاده از روشهای مدیریت هزینه باشد.

چه راه و روشی برای کاهش هزینه ها وجود دارد؟

برای کاهش هزینه، راهها و روشهای گوناگونی پیشنهاد شده است که قبل از هرچیز شناسائی عوامل قابل کاهش ضروری است. بر همین اساس یکی از عوامل بزرگ خون ریزی های هزینه ای در سازمان، وجود گسل های اساسی مانند گسل بین مشتری و سازمان و همینطور گسل بین سیستم مالی و سیستم فنی است. در حال حاضر در کشورهای پیشرفته صنعتی شرکتهای بسیاری در حال تغییر و تحول در سیستمهای اطلاعاتی خود و دوری از سیستم حسابداری صنعتی با دیدگاه سنتی و حرکت بسوی مدیریت هزینه با دیدگاهی چالشی هستند. به همین منظور مفهوم مدیریت هزینه بر شناخت این تغییرات و آثار آنها بر ساختار هزینه ها به هنگام فراهم کردن اطلاعات تاکید دارد.

مدیریت کاهش هزینه چه مزیتی دارد؟

در سیستم مدیریت هزینه به جای معطوف داشتن توجه به آنچه رخ داده است، تلاش می شود بر آثار آتی شرایط اقتصادی تاکید گردد. برای کشورهایی که از دانش فوق مدرن برخوردار نیستند و توان سرمایه گذاری بسیار محدود است و عملاً برای آنها امکان پذیر نیست که در جهان رقابتی امروز استراتژی توسعه و پیشرفت بر اساس دانش و نو آوری های پیشرفته را در این جهت انتخاب کنند، لذا انتخاب استراتژی کاهش هزینه ها به نوبه خود می تواند انتخابی عاقلانه باشد.

من علاقه مندم:

روش تدریس دوره گزینش و استخدام کارکنان چگونه است؟

باتوجه به تجربیات و تحصیلات شرکت کنندگان در دوره و نیازهای آموزشی مشترک آنان، سعی خواهد شد مباحث هر دوره «کاربردی و تخصصی» باشد و در ضمن «مفاهیم نظری» نیز در حد نیاز مطرح گردد.

مخاطبین دوره گزینش و استخدام کارکنان را چه کسانی تشکیل می دهند؟

 • مدیران منابع انسانی
 • مدیران عامل
 • مشاوران منابع انسانی
 • مسئولین آموزش
 • کارشناسان اداری
 • مسئولین و مدیران واحد اداری
 • کارشناسان منابع انسانی
 • و تمامی علاقه‌ مندانی که می خواهند دانش و مهارت خود را در حوزه منابع انسانی توسعه دهند.

مبلغ سرمایه گذاری:

هزینه دوره آموزشی ۳۸/۰۰۰/۰۰۰ ریال می باشد.

گواهینامه:

در پایان دوره به شرکت‌کنندگانی که ساعات حضور آنها در جلسات دوره ۸۵ درصد و یا بیشتر از کل ساعات دوره باشد، طبق ضوابط دوره های آموزشی؛ گواهینامه پایان دوره از سوی سازمان مدیریت صنعتی اصفهان اعطاء خواهد شد. بدیهی است در غیر اینصورت گواهینامه صادر نخواهد شد.

 دوره گزینش و استخدام کارکنان در سازمان مدیریت صنعتی چند ساعت است؟

این دوره آموزشی به مدت ۱۶ ساعت در روزهای پنجشنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ تیرماه ۱۴۰۲ از ساعت ۰۸:۳۰ الی ۱۶:۳۰ به صورت حضوری برگزارمی شود. لازم به ذکر است، برای سازمان ها و سایر مشتریان حقوقی، متناسب با شرایط ایشان و توافق فی مابین به صورت اختصاصی نیز برگزار می گردد.

معرفی مسئول دوره به همراه اطلاعات تماس

شماره‌های تماس ۸-۶۶۳۷۲۰۶-۰۳۱ و ۱۴-۳۶۶۲۰۶۱۲-۰۳۱ و ۳۶۶۳۵۲۶۳

برای کسب اطلاعات بیشتر عدد ۳۲ را به شماره ۰۹۰۳۱۵۶۷۹۳۳ ارسال فرمایید.

 

من علاقه مندم: